Search Results for "LY1F-DC24"
Filters
LY1F-DC24
Omron
SPDT Power Relay 15A 24VDC 250VAC
Datasheet
Not Recommended for New Design
Approvals:
UL, CSA, VDE
Coil Current:
36.9mA
Coil Power:
900mW
Coil Resistance:
650R
Distributor
Stock
1+
Quest
23
LY1F-AC24
Omron
SPDT Power Relay 15A 24VAC 250VAC
Datasheet
Not Recommended for New Design
Approvals:
UL, CSA, VDE
Coil Current:
46mA