Search Results for "MKS2PI-2AC12"
Filters
MKS2PI-2AC12
Omron
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Datasheet
Volume Production
Coil Current:
193mA
Coil Resistance:
13.7R
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage (AC):
12V
MKS2PI-2AC120
Omron
MKS2PI-2AC120 General Purpose DPDT Relay, 10A, 120V AC, 60°C
Datasheet
Volume Production
Coil Current:
19.3mA
Coil Resistance:
1.13kR
Coil Type:
Non-Latching
Coil Voltage (AC):
120V