Search Results for "STP60NF06FP"
Filters
STP60NF06FP
Stmicroelectronics
60V 60A N-CH MOSFET TO-220FP 16mR RdsOn
Datasheet
ROHS COMPLIANT, TO-220FP, 3 PIN
Not Recommended
Package/Case:
TO-220-3
Continuous Drain Current (ID):
30A
Current Rating:
60A
Drain to Source Breakdown Voltage:
60V
STP60NF06LFP
Stmicroelectronics
N-CHANNEL 60V 60A TO-220FP MOSFET
Datasheet
ROHS COMPLIANT, TO-220FP, FULL PACK-3
Active
Package/Case:
TO-220
Continuous Drain Current (ID):
60A
60V