Search Results for "FP25R12KS4C"
Filters
FP25R12KS4C
Infineon
Insulated Gate Bipolar Transistor, 40A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel, MODULE-24
Datasheet
MODULE-24
End Of Life
Package/Case:
Module
Collector Emitter Breakdown Voltage:
1.2kV
Height:
17mm
Length:
107.5mm